policja

i

Autor: Policja Ostrów

Nauka

Praktykanci w ostrowskiej policji

2024-02-09 16:23

Praktykanci szkolą się w ostrowskiej policji. To uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy obowiązkowo muszą zaliczyć zajęcia w odpowiednich jednostkach – służbach mundurowych, prokuraturze lub sądzie.

Przez ostatni miesiąc gościliśmy tu Weronikę i Marysię, które odbywały u nas praktyki - mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka policji w Ostrowie: Świetne, miłe, odważne dziewczyny i mam nadzieję, że same są zadowolone z tych praktyk i że wstąpią w szeregi policji. Funkcjonariusze z różnych wydziałów starali się przybliżyć im swoją pracę. 

policja

i

Autor: Policja Ostrów
policja ostrow

i

Autor: Policja Ostrów

Większość uczniów klas mundurowych wiąże swoją przyszłość z policją. Tak jak Marysia Jakubek i Weronika Dymek z 3 klasy, które w piątek zakończyły zajęcia w komendzie.

To było bardzo fajne przeżycie i praca taka jak sobie wyobrażałam – mówi Marysia – Dużo papierologii, ale to nie szkodzi bo ja to lubię. Od zawsze marzę o pracy w policji, chciałabym zostać technikiem kryminalistyki i i taki jest plan na przyszłość.

Wybrałam naukę w klasie mundurowej bo chciałabym później pracować w policji – dodaje Weronika – Mnie najbardziej podoba się prewencja lub drogówka. Podoba mi się ta różnorodność służby, że rano nie wiem co będę robić, bo w ciągu dnia może wydarzyć się wszystko

policja

i

Autor: Policja Ostrów

Praktykanci mają zajęcia w drogówce, prewencji, z dzielnicowymi i w zespole do spraw wykroczeń. Kolejna grupa uczniów pojawi się w komendzie już w maju.