19 maja - Sąd Okręgowy w Kaliszu odwiesił - byłemu wiceprezydentowi Ostrowa - wyrok roku pozbawienia wolności. Szczegółów decyzji nie poznaliśmy, ale skazany Mikołaj K. od razu zapowiedział, że od tej decyzji (była nieprawomocna) się odwoła. I tak zrobił.
Pismo jego obrońców wpłynęło do Sądu Okręgowego w Kaliszu w ostatnim dniu terminu na jego złożenie.
Wpłynęły dwa zażalenia obrońców skazanego. Po ich formalnym przyjęciu sprawa zostanie przekazana do Sądu Apelacyjnego w Łodzi - informuje Radio Eska rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu Marek Urbaniak.
Mikołaj K. 7 listopada 2025 roku usłyszał prawomocny wyrok za przekroczenie uprawnień z czasów, kiedy pracował w samorządzie w Jarocinie.
Był to rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, do tego miał zakaz zajmowania stanowisk związanych z gospodarowaniem mieniem publicznym i w spółkach prawa handlowego.
A tymczasem przez miesiąc był społecznym pełnomocnikiem prezydent Ostrowa ds. gospodarczych, założył też firmę doradczą, która współpracowała z komunalnymi spółkami w Ostrowie.
Teraz o jego losie zdecyduje Sąd Apelacyjny w Łodzi.
Polecany artykuł: