rondo bankowe

i

Autor: Ostrów.Miasto z sercem/fb

remonty drogowe

Ostrów. Będzie się działo. Remont ronda bankowego na start

2023-08-07 6:03

Prace przygotowawcze już ruszyły. Lada dzień powinien rozpocząć się remont. Drogowcy biorą się za rondo bankowe w Ostrowie. A to oznacza spore utrudnienia, które potrwają co najmniej kilka miesięcy. Koszt prac to 10 milionów złotych.

O tej inwestycji mówi się od miesięcy. Prace miały ruszyć już wiosną, ale - jak to często przy tak dużych inwestycjach bywa – kilka formalności i innych zawirowań spowodowało, że dopiero teraz drogowcy mogą się wziąć w tym miejscu do roboty.

A tej będzie sporo. Bo to duża przebudowa tego ronda. Docelowo na skrzyżowaniu Wrocławskiej, Kościuszki i Głogowskiej powstanie rondo turbinowe – pierwsze tego typu w mieście. Przebudowane zostaną też ścieżki rowerowe, pobliskie przejścia dla pieszych i zieleń miejska. Prace rewitalizacyjne obejmą też pobliski park Mickiewicza (skwer za przystankiem przy ul. Głogowskiej).

Inwestycja oznaczać będzie spore utrudnienia dla kierowców. Będą momenty, że przejazd tym skrzyżowaniem nie będzie w ogóle możliwy. Drogowcy na bieżąco mają informować jakie utrudnienia będą się pojawiać.

Prace przygotowawcze już ruszyły. Zabezpieczono m.in zieleń w parku Mickiewicza i na samym rondzie, tak by ciężkie maszyny jej nie uszkodziły.

Przebudowa ronda bankowego ma kosztować 10 milionów złotych. Pieniądze miasto ma m.in. z Polskiego Ładu i własnego budżetu.

Jakim typem turysty jesteś? Sprawdź już teraz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 6
Gdzie chcesz podróżować?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE