azbest

i

Autor: um ostrów

Miasto

Usuń azbest za darmo - płaci miasto

2023-08-04 12:06

Jeszcze do końca sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu w Ostrowie. Miasto pozyskało na to dotację w wysokości 40 tysięcy złotych.

Miasto sfinansuje 100 procent kosztów tej usługi, z zastrzeżeniem górnego limitu dofinansowania w wysokości 3 tysięcy złotych. Z programu skorzystać mogą właściciele nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowe czy działkowcy. Wszyscy, którzy chcą pozbyć się niebezpiecznych elementów azbestowych.

W Ostrowie nadal funkcjonują budynki, które powstawały przy użyciu niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Namawiamy wszystkich tych, którzy są właścicielami takich obiektów, by się takich elementów pozbyć. Azbest zostanie unieszkodliwiony na składowisku odpadów niebezpiecznych przez specjalistyczną firmę posiadającą niezbędne pozwolenia – mówi wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka. W ramach tego projektu prowadzimy zadanie od demontażu przez transport aż do unieszkodliwienia odpadów. Dzięki pozyskanemu wsparciu, ostrowianie pozbędą się tych niebezpiecznych odpadów za darmo.

azbest

i

Autor: um ostrów

Prace związane z usuwaniem azbestu potrwają do końca października. Szczegóły znajdziecie na stronie Urzędu Miejskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE