bieg

i

Autor: 60.Bieg Republiki Ostrowskiej/fb

sport

Ostrów. Będą biegać. Będą utrudnienia dla kierowców. Przez około 3 godziny

2023-10-18 9:08

Zawodnicy będą biegać. A kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. W niedzielę w Ostrowie 60. Bieg Republiki Ostrowskiej. Trasa główna liczy 10 kilometrów. Na czas rywalizacji wyłączone z ruchu będą niektóre ulice, głównie w centrum Ostrowa. Medialnym parterem biegu jest Radio Eska.

W niedzielę kierowców czekają utrudnienia w centrum Ostrowa. A to dlatego, że odbywać się będzie 60. już Bieg Republiki Ostrowskiej.

Jak informują nas organizatorzy – 22 października od 10.30 zamknięta dla ruchu będzie tzw. krótka Wrocławska. A także Kolejowa i Wiosny Ludów. Kłopoty będą również na Ledóchowskiego, Staszica, Gimnazjalnej i Powstańców Wielkopolskich. Utrudnienia potrwają mniej więcej do godziny 13.30 – 14.00.

Łącznie w 60. Biegu Republiki Ostrowskiej weźmie udział ponad 800 zawodników. Bieg główny wystartuje w samo południe. Liczyć będzie 10 kilometrów. Wcześniej odbędą się bieg dziecięce. W tym roku nowością jest też bieg na 5 kilometrów.

Ostrowska impreza jest jednym z najstarszych takich biegów w Polsce. Przyciąga biegaczy z całej Polski.

Wydarzeniu patronuje Radio Eska.

bieg

i

Autor: 60.Bieg Republiki Ostrowskiej/fb Trasa biegu dla dzieci

QUIZ PRL. Te rasy psów królowały w PRL-u. Czy rozpoznasz swojego ulubionego psiaka?

Pytanie 1 z 12
Ten piękny długowłosy pies o czułym sercu to:
Te rasy psów królowały w PRL-u
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE