szlachetna paczka

i

Autor: Szlachetna Paczka

SPOŁECZNE

Dołącz do SZLACHETNEJ RODZINY w powiecie ostrowskim

2023-10-16 11:46

Masz trochę wolnego czasu i chciałbyś pomóc osobom, które są w potrzebie? W takim razie to coś właśnie dla Ciebie. Jeszcze do końca miesiąca można dołączyć do Szlachetnej Paczki w powiecie ostrowskim. Właśnie trwa nabór nowych wolontariuszy.

Dołącz do Szlachetnej Rodziny. Jak co roku w tym okresie trwa rejestracja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki.

W powiecie ostrowskim sytuacja nie wygląda najgorzej - na ten moment zarejestrowanych i przeszkolonych jest 19 osób, z czego znaczna większość, bo aż 14 chętnych to osoby, które wspierają akcję nie po raz pierwszy.

Jednak, jak zawsze każda para rąk jest na wagę złota. Tym bardziej, że pracy jest naprawdę sporo.

Wolontariusz zajmuje się przede wszystkim tym, żeby iść do rodziny, przeprowadzić z nią taki krótki wywiad. Poznać całą historię, co się wydarzyło, dlaczego ta konkretna rodzina jest w tak ciężkiej sytuacji - czy jest to spowodowane chorobą, czy było to jakieś zdarzenie losowe. Później wolontariusz opisuje historię rodziny w naszym systemie tak, żeby potencjalny darczyńca mógł na podstawie zebranego wywiadu, wybrać konkretną rodzinę - mówi liderka Szlachetnej Paczki w powiecie ostrowskim, Marta Szkudlarz - Ryczek.  

Jeśli chcecie w tym roku wesprzeć Szlachetną akcję - macie na to czas do końca miesiąca. Jedyny warunek, jaki musi spełnić kandydat - to mieć ukończone 17 lat.

Jak już wspominaliśmy, w powiecie ostrowskim sytuacja nie wygląda najgorzej - bo tutaj każdego roku - chętnych do pomocy jest sporo. Jednak w całej Wielkopolsce brakuje blisko 300 wolontariuszy, a czasu na zgłoszenie zostało niewiele. 

By dołączyć do ekipy - wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wypełnić formularz.

Quiz z polskich miast! Rozpoznaj je po fragmentach herbów!

Pytanie 1 z 10
Jakiego miasta jest to herb?
Herb Grójca