szpik

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

ratowanie życia

Ostrów. Policjant uratował życie. Oddał szpik. BRAWO!

2023-10-16 8:48

Oddał dosłownie cząstkę siebie i uratował życie drugiej osobie. Policjant z Komendy w Ostrowie, starszy sierżant Szymon Raźniewski został dawcą szpiku dla genetycznego bliźniaka.

Ostrowski funkcjonariusz jest już "po wszystkim" i czuje się dobrze. Nawet bardzo, bo właśnie uratował komuś życie. A to nie są codzienne sytuacje.

- Procedura przebiegła bardzo sprawnie, w lipcu tego roku oddał swoje komórki macierzyste. Cały zabieg przeprowadzony został w klinice w Poznaniu i trwał kilka godzin godzin. Po jego zakończeniu dowiedział się, że jego szpik zostanie przekazany dla chorego mężczyzny, który mieszka na innym kontynencie - podaje Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie.

Do bazy DKMS Szymon Raźniewski  zapisał się w 2019 roku, podczas szkolenia policyjnego w Legionowie. Po czterech latach dostał szansę, by życiem się podzielić. I - bez wahania - z niej skorzystał. Po wszystkich niezbędnych badaniach – oddał szpik.

O swoim genetycznym bliźniaku wie dziś tylko tyle, że mieszka na innym kontynencie. Więcej będzie mógł dowiedzieć się za dwa lata.

- Pomimo tego, że interesuje mnie, kim jest ta osoba, czym się zajmuje, czy ma rodzinę, to ie jest to najważniejsze. Ważne, jest to, by wygrała z chorobą i cieszyła się życiem - mówi Szymon Raźniewski, który jednocześnie zachęca by zapisywać się do bazy DKMS i nie bać się dzielić życiem.

Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować w bazie DKMS, daje szansę komuś, kto zmaga się z białaczką.

Jak dobrze znasz historię kultowego fiata 126p? QUIZ dla fanów motoryzacji

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót FSM?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE