kibice

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Ostrovia honorowo pożegnała się z Ekstraligą!

2022-07-25 8:31

To był najlepszy występ Arged Malesy TŻ Ostrovii w PGE Ekstralidze. Podopieczni Mariusza Staszewskiego, pomimo przegranej, na własnym stadionie w dobrym stylu pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową żużla w Polsce.

Do ostatniego biegu ważyły się losy spotkania pomiędzy Arged Malesą TŻ Ostrovią, a zespołem For Nature Solutions. 

Przed 15 wyścigiem było 43:41 dla torunian, którzy ostatecznie zwyciężyli 47:43. Najlepszy w zespole z Ostrowa był Chris Holder, autor 14 punktów w 6 startach.

wynik żużla

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

To był najlepszy występ ostrowskich żużlowców w Ekstralidze, pomimo przegranej pokazali się z bardzo dobrej strony. Po siedmiu wyścigach do remisu doprowadził duet Oliver Berntzon i Tomasz Gapiński, którzy wygrali swój start 5:1.

Remis utrzymał się do dziesiątego biegu, po którym było 30:30. Wyścig 11 i 13 goście wygrali podwójnie, ale w biegu 12 górą był Jakub Krawczyk, a trzeci przyjechał do mety Tim Soerensen.

drużyna

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

W 14 biegu Chris Holder z Oliverem Berntzonem pokazali pazur. Wygrali 5:1 z Pawłem Przedpełskim i Robertem Lambertem i Arged Malesa wciąż miała szanse na zwycięstwo meczowe.

Wyścig 15 goście wygrali 4:2 i cały mecz 47:43. Najlepsze spotkanie w PGE Ekstralidze odjechał Jakub Krawczyk, który w 4 startach zdobył 7 punktów.

Łatwo nie było, tak. Chcieliśmy ten ostatni mecz u nas, wiadomo zwyciężyć, ale zabrakło może tego szczęścia. Ja też na ten 15. wyścig zaryzykowałem z przyłożeniem, bo w tym 11. już nie byłem tak szybki, jak wcześniej i zagraliśmy "va banque". No niestety, dzisiaj nie było dane, gdzieś tam zawalczyć o więcej punktów - mówi Tomasz Gapiński, kapitan TŻ Ostrovii.

Po meczu żużlowcy Arged Malesy długo dziękowali ostrowskiej publiczności za doping.

Dziękujemy im za to, że byli z nami cały rok pomimo porażek, tych mniejszych i większych, bo kilka meczy było dobrych w naszym wykonaniu. Gdzieś mówię, to bycie w Ekstralidze... ten poziom się zmienił, tak. Próbowaliśmy za tym nadążyć i nie udało nam się to, chociaż dzisiaj możemy z podniesioną głową wracać do domu i cieszyć się, że udało nam się zbliżyć do tego zwycięstwa - dodaje Tomasz Gapiński, kapitan TŻ Ostrovii.

Przed Ostrovią jeszcze jedno spotkanie w PGE Ekstralidze, na wyjeździe z drużyną GKMu Grudziądz.

Odbędzie się 5. sierpnia, o godz. 20.30.

Patronem medialnym ostrowskich żużlowców jest Radio Eska.