rama

i

Autor: UM Ostrów

Kolejna droga budowana w Ostrowie. To druga część tzw. Północnej Ramy miasta

2022-07-22 10:29

W Ostrowie, w końcu, ruszyła budowa II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej. Prace potrwają ponad rok. Kosztować będą ponad 18 milionów złotych, z czego 14 milionów miasto dostało z Polskiego Ładu.

Tu na razie jest ściernisko...chciałoby się zacytować znaną piosenkę. Na drodze nowej drogi jest plac budowy. Ale za kilkanaście miesięcy będzie 600 metrów nowego asfaltu. To przedłużenie istniejącej już pierwszej części ramy prowadzącej od ulicy Kaliskiej przy Galerii Ostrovia do ulicy Grunwaldzkiej.

Aktualnie trwają tu prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycje, wykonano korytowanie, czyli zdjęto warstwę wierzchnią ziemi pod drogę i wymieniono grunt. Na ukończeniu jest budowa kanalizacji deszczowej. Lada moment rozpoczną się również prace na ulicy Torowej - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. -  II etap to ponad 600 m nowej drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do włączenia w pas drogowy ulicy Torowej. Przebudowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Torowa. Efektem inwestycji będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo rowerowe, nowe oświetlenie drogowe, przebudowa istniejących i budowa nowych zjazdów, odwodnienie dróg, a także budowa i rozbudowa 8 skrzyżowań z ulicami Grunwaldzką, Mazurską, Czesława Niemena, Daleką, Krótką, Skrytą, Północną, Limanowskiego.

W ramach inwestycji pojawi się także nowe rondo. Na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Torowej.

Jeśli nie pojawią się problemy droga gotowa będzie w październiku przyszłego, 2023 roku.

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?