ostrów prokuratura

i

Autor: BŹ

Odpowiedzą za brutalne morderstwo. Są pierwsze zarzuty za śmierć 43 - latka

2021-08-02 14:15

Są pierwsze zarzuty za zabójstwo 43 - letniego mieszkańca Pleszewa. Zmasakrowane ciało znaleziono w niedzielę wieczorem na ogródkach działkowych. Mężczyzna zginął od licznych ciosów wieloma narzędziami. Za zabójstwo grozi dożywocie.

Zdaniem prowadzących sprawę prokuratorów  - zamieszane w brutalne morderstwo są trzy osoby. 17 - i 20 -letni mężczyźni i 26 - letnia kobieta. I to właśnie ona usłyszała już zarzut.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszała 26 -  letnia kobieta. I z jej udziałem wykonywane są kolejne czynności, w tym konkretnym przypadku eksperyment procesowy.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Trwają także czynności z udziałem pozostałych zatrzymanych.

Oni zarzuty mają usłyszeć jeszcze dziś.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego więzienia.

Motywem miała być zemsta na 43- latku, za to, że pobił matkę 17 - latka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopak zebrał dwójkę znajomych i razem z nimi dokonał makabrycznej zbrodni.

Czynności w tej sprawie cały czas trwają. Na miejscu zabezpieczono wiele dowodów, przeprowadzono wstępne, ale szczegółowe oględziny obrażeń jakich doznał pokrzywdzony. Tutaj należy wskazać na wyjątkową brutalność i wysoki stopień agresji sprawców.

Dodaje prokurator Maciej Meler.

Czynności nadal trwają.

Śledczy czekają też na wyniki sekcji zwłok ofiary.

Prokuratura ma 48 godzin, od momentu zatrzymania, na postawienie podejrzanym zarzutów. Potem chce wystąpić do sądu o areszt.

Godzina „W" w Warszawie. 77. rocznica Powstania Warszawskiego.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE