motyl

i

Autor: az

Kultura

"Niezwykły motyl" - wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka

2023-06-01 8:26

"Niezwykły motyl" – to opowieść o przygodach Stasia, osadzona w znanych zakątkach naszego regionu. Właśnie ukazała się drukiem pierwsza książka dla dzieci wydana przez powiat ostrowski. Napisana i zilustrowana przez dzieci ze szkoły w Chynowej znalazła się wśród laureatów konkursu "Poznaj swój powiat". Teraz trafiła do rąk czytelników.

To świetna historia, opowieść o przygodach Stasia, osadzona w znanej autorom okolicy - mówi Zuzanna Jerzyk z biura promocji starostwa powiatowego. Zasady konkursu są takie, że trzeba pokazać w interesujący sposób nasza okolice. Pomysłem uczniów było napisanie bajki,  w której dzięki historii chłopca możemy trafić do bardzo ciekawych miejsc. Jesteśmy w Antoninie, Bogufałowie, płyniemy rzeką, znajdujemy perłę- nie będę jednak zdradzać fabuły, bo to ma być niespodzianka dla czytelników. 

motyl

i

Autor: powiat ostrowski Zuzanna Jerzyk

Chcieliśmy, żeby młodzi autorzy dostali ją właśnie na Dzień Dziecka -  dodaje Zuzanna Jerzyk. Postanowiliśmy wydać tą książkę, żeby trafiła do dzieci, które ją napisały, bo to dla nich głównie prezent. Ale nie tylko, bo książeczka jest piękna i chcemy ją pokazać szerszemu gronu. Dlatego chcemy ją rozdać z okazji Dnia Dziecka. I oczywiście to pamiątka dla autorów, bo nieczęsto babcie maja ksiązkę napisaną przez wnuki. .

motyl

i

Autor: powiat ostrowski

Wspólne z autorami czytanie książeczki zaplanowano na 7 czerwca przed biblioteką główną w Ostrowie.

motyl

i

Autor: powiat ostrowski