sąd

i

Autor: pixabay

Nie umiał się rozstać? Pobił nastolatkę i zranił ją w policzek. Pójdzie siedzieć

2021-02-23 9:53

5 i pół roku więzienia dla 30 - latka z powiatu pleszewskiego który brutalnie pobił nastolatkę i zranił ją w twarz. Dziewczyna do teraz ma bliznę. Ofiara znała się ze sprawcą. Spotykała się z nim. 30 - latek przed sądem odpowiadał także za kradzież z włamaniem. Do obu przestępstw doszło latem ubiegłego roku. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Nie jest prawomocny.

​30 - latek nadużywał alkoholu. I to był jeden powodów zakończenia relacji przez nastolatkę. Ale mężczyzna najprawdopodobniej nie umiał się z tym pogodzić. I w sierpniu ubiegłego roku - zrobił kolejną awanturę. Był pijany. Uderzył dziewczynę w brzuch i rzucił w nią szklanym lampionem. Trafił w policzek. Groził nastolatce pozbawieniem życia.

Mateusz K. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. I oskarżony.  17 lutego tego roku usłyszał wyrok.

Zdaniem sądu 30 - latek spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu swojej ofiary. I za ten czyn sąd wymierzył mu karę 5 lat więzienia. Mężczyzna ma  także zapłacić 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Ma też siedmioletni zakaz kontaktowania się z dziewczyną i zbliżania do niej na mniej niż 300 metrów.

Mężczyzna podczas tego procesu odpowiadał także za kradzież z włamaniem. Za to dostał  rok i trzy miesiące.

Kara łączna to 5 lat i sześć miesięcy więzienia.

30 - latek jest od sierpnia ubiegłego roku w areszcie. I ten czas sąd zaliczył mu już na poczet kary.

Wyrok nie jest prawomocny.

Najnowocześniejszy OIOM we Wrocławskim szpitalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE