Święto Rzeki Prosny 2021

i

Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza

Nie będzie koncertów na rzece. Zmiany w programie Święta Rzeki Prosny

2021-08-25 14:47

Nie na scenie na Prośnie, a w hali Arena na Dobrzecu. Zmieniła się lokalizacja i godziny koncertów w ramach Święta Rzeki Prosny w Kaliszu. Powodem jest kapryśna pogoda i zapowiadane opady deszczu.

W tym roku w ramach Święta Rzeki Prosny w Kaliszu zagra Kapela ze Wsi Warszawa, w towarzystwie Filharmonii Kaliskiej. W obchody święta włączono też festiwal „Gramy nad Prosną”.

Wszystkie koncerty miały odbyć się na scenie na rzece Prośnie, w pobliżu teatru.

Teraz, jak informuje Urząd Miasta Kalisza, „nastąpiła zmiana godzin i miejsca koncertów przewidzianych w ramach Święta Rzeki Prosny”.

– Artyści mieli występować na specjalnej scenie na rzece, ale jak zwykle ostatnie słowo należy, w przypadku koncertów plenerowych, do pogody, a ta lubi płatać figle. Tak stało się i tym razem. Od kilku dni synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi deszczami, dlatego, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich koncerty są przeniesione do Hali Arena

– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

27 sierpnia:

festiwal „Gramy nad Prosną”:

godzina 15:45 - przesłuchania konkursowe

godz. 20:00 - koncert laureatów i JMS Band

28 sierpnia

godz. 20:00 - Kapela ze Wsi Warszawa

Bez zmian pozostaje termin i miejsce  tegorocznego Calisia Triathlon. Ten rozpocznie się 29 sierpnia, w niedzielę o  9:00 przy kaliskim Aquaparku. Zmagania sportowe zwieńczą obchody trzeciej edycji Święta Rzeki Prosny. 

Źródło: Nie będzie koncertów na rzece. Zmiany w programie Święta Rzeki Prosny