wagary w irlandii

i

Autor: starostwo powiatowe

Nauczycielskie "wagary" w Irlandii

2021-09-29 7:35

Jak na wagary to do Irlandii. Nauczyciele szkół zawodowych z Ostrowa Wielkopolskiego uczestniczą w specjalnym projekcie edukacyjnym. Podczas tygodniowego pobytu w szkole językowej w Irlandii poznają tamtejsze metody nauczania i współpracy z uczniami.

- Łącznie, w ramach projektu, wyjedzie 36 nauczycieli, podzielonych na 6 grup - mówi Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego.

Wyjeżdżają do Irlandii, by uczyć się od specjalistów jak zachęcić młodzież, by nie wagarowała. Metody zajęcia uczniów w taki sposób, by pozostawali w szkole. Mają trochę inne sposoby, które pozwalają zatrzymać uczniów w szkołach. W tym ciekawe, dodatkowe zajęcia, które motywują do pozostania na lekcjach. Takie rzeczy u nas oczywiście też są, ale czasami zderzenie z inną rzeczywistością, wymiana doświadczeń pomaga. To jadą nauczyciele zawodu, fachowcy do fachowców i sądzę, że to spotkanie zaowocuje nowymi pomysłami, rozwiązaniami, które będzie można wprowadzić u nas.

Projekt jest realizowany w ramach programu ERASMUS i w całości finansowany z tych środków.Kosztuje ponad 450 tysięcy złotych.