Będzie nowa siedziba Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ostrowie

2021-09-27 10:22

Ma być gotowa w 2023 roku. Jeszcze w tym - rozpisany będzie przetarg na projekt i wykonawcę. Powiat ostrowski rusza z kolejną inwestycją. Tym razem to budowa nowej siedziby Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Obecnie mieści się ona w wynajmowanym budynku przy ulicy Królowej Jadwigi.

Nowy, przy Zespole Szkół Transportowo - Elektrycznych przy ulicy Kantaka, ma być już własnością powiatu i poprawić warunki pracy z dziećmi i młodzieżą - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

Będzie to budynek na wskroś nowoczesny. Będzie dwukondygnacyjny. Stanie na wolnej działce przy sali sportowej Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych. Będzie w nim ponad 20 gabinetów oraz kilka większych pracowni do terapii indywidualnej i zbiorowej.

Aby dzieci nie bały się tu przychodzić, nie kojarzyły go z przychodnią zdrowia całość będzie kolorowa i ma nawiązywać do wielkiej budowli z klocków.

Koszt budowy oszacowano wstępnie na  6 milionów złotych. Powiat ma te pieniądze zabezpieczone w budżecie ale liczy, że uda mu się dostać fundusze także z budżetu państwa.

Ostrowska poradnia obejmuje opieką około 2 tysięcy dzieci rocznie. Są to diagnozy i terapie w ciągu tygodniowym lub miesięcznym, ale także wsparcie jednorazowe.

Placówka wydaje rocznie ok. 500 orzeczeń wraz z opiniami o wspomaganiu rozwoju i 1800 różnych opinii, dla dzieci które potrzebują wsparcia.

Poradnik zdrowie: Kiedy iść do kardiologa?