uczen

i

Autor: pixabay

Stypendia statosty ostrowskiego po raz 10.

2021-09-24 12:17

​50 najlepszych uczniów szkół średnich z powiatu ostrowskiego ze stypendiami starosty. Nagrody za świetne wyniki w nauce a także inne talenty wręczone zostaną po raz dziesiąty. Każdy uczeń otrzyma DWA TYSIĄCE złotych.

Pomysł, by nagradzać młodych, zdolnych ludzi zrodził się 10 lat temu. I z powodzeniem realizowany jest do dziś. Pieniądze co roku znajdują się w powiatowym budżecie.

- I są one niemałe - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

Każdy uczeń otrzyma dwa tysiące złotych. To wypłata jednorazowa. Co ważne, nie jest także, że uczeń może dostać stypendium tylko raz. Są tacy, którzy odbierali je nawet trzy razy. Czyli swoją ciężką pracą i pasją zarobili po kilka tysięcy. Nie ma chyba lepszej inwestycji niż inwestycja w młodych, fajnych i ciekawych świata ludzi. I cieszy fakt, że od 10 lat rada powiatu przekazuje pieniądze na ten cel.

Zgodnie z regulaminem - nagrody starosty za świetne oceny otrzymuje po czworo uczniów każdej ze szkół średnich i 10 - za sukcesy w pozaszkolnych dziedzinach - na przykład w sporcie.

Tegorocznych laureatów poznamy 30 września.

Uroczysta gala odbędzie się tradycyjnie w auli 1 LO w Ostrowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE