audiologs

i

Autor: fb Audiologs

Muzyka zatrzęsła książkami

2022-04-06 10:15

Ostrowska biblioteka po raz pierwszy w zupełnie nowej odsłonie i to bardzo klubowej. Wszystko za sprawą duetu AUDIOLOGS, który w pewien wieczór wybrał ją na miejsce muzycznych nagrań. Dwóch didżejów z Ostrowa – Jakub Kujawa i Radosław Bagrowski stworzyło tu zupełnie nowy set i teledysk.

Mam nadzieję, że to początek dłuższej współpracy - mówi Jarosław Balcar, dyrektor biblioteki: Dotychczas nie mieliśmy tu takich wydarzeń. Daje nam to na czym mi bardzo zależy, czyli wykorzystanie przestrzeni w zupełnie inny sposób, w innych obszarach kultury. Biblioteka jest przygotowana na tego typu działania i jesteśmy otwarci na taką współpracę Liczymy na więcej. 

audiologs

i

Autor: fb Audiologs

Pomysł wzięliśmy od jednego z uznanych DJ, który prowadził imprezę w klubie w dawnej bibliotece. Pomyśleliśmy, że byłoby nieźle sprawdzić, jak to wypadnie w takich wnętrzach. Spotkaliśmy się z dyrektorem biblioteki, pomysł mu się spodobał i na jeden wieczór zamieniliśmy wypożyczalnię w muzyczny klub. a dokładnie dział popularnonaukowy. Cała muzyka szła przez słuchawki, więc gdyby jeszcze byli czytelnicy to byśmy im nie przeszkadzali, choć trochę tupaliśmy - opowiadają ze śmiechem Radosław Bagrowski i Jakub Kujawa. Zagraliśmy inaczej niż w klubie, bo miejsce tego wymagało. To krótszy set niż w klubie, rozwijał się powoli, ale cały czas w klimacie progressive, wszystkich jej odcieniach. Zahacza o styl, który nazywa się organic, ale też są mocniejsze, transowe brzmienia. 

Biblioteka wymagała od nas innego grania set nie jest taki długi jak w klubie, ale wszystko pozostaje w stylistyce progressive.

audiologs

i

Autor: fb Audiologs

Muzycy zapewniają, że takich nagrań w nieoczekiwanych, nieoczywistych miejscach będzie więcej. AUDIOLOGS na żywo będzie można posłuchać już 9 kwietnia w Klubie Stara Przepompownia. A nagranie z biblioteki dostępne jest na fb profilach duetu, biblioteki oraz w serwisie YouTube.