Festiwal filmowy

i

Autor: um ostrów Sebastian Górski - wiceprezydent miasta, Maria Szeląg - dyrektor OCK, Łukasz Maciejewski - dyrektor artystyczny festiwalu

Święto muzyki i filmu w Ostrowie już za dwa miesiące

2022-03-29 12:04

Janusz Gajos będzie gościem specjalnym Festiwalu Filmowego imienia Komedy w Ostrowie. To już potwierdzone, bo resztę nazwisk dopiero poznamy. Po dwóch latach pandemii ostrowska impreza wraca do stałego terminu czyli na przełom maja i czerwca. I robi to z przytupem.

W tym roku przyjedzie Janusz Gajos. Pokażemy z jego udziałem film Saniewskiego, o środowisku muzyków. I oczywiście spotkanie, więc nic więcej nie trzeba - mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu. 

Po raz pierwszy festiwal Komedy będzie też festiwalem debiutów, bo wszystkie 7 filmów, które weszły do konkursu to pierwsze dzieła młodych reżyserów.

festiwal filmowy

i

Autor: um ostrów

Mam wrażenie, że w tych filmach muzyki jest najwięcej i ona jest najlepsza. Ale też wynika to z sytuacji, która miała miejsce na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni, kiedy w gruncie rzeczy mówiło się tylko o filmach młodych twórców. Grand Prix Komeda jest odzwierciedleniem tego trendu i mamy pierwszą taką edycję, żeby były same debiuty- dodaje Łukasz Maciejewski. 

A festiwal filmowy potrwa od 29 maja do 4 czerwca. Patronem medialnym jest Radio Eska.