Muzeum w Lewkowie poszukuje pamiątek!

i

Autor: Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy/facebook

Muzeum w Lewkowie poszukuje pamiątek!

2021-10-29 11:24

Pamiątki poszukiwane! W Muzeum w Lewkowie w Zespole Pałacowo-Parkowym odbył się generalny remont, a teraz placówka chce przygotować wystawę stałą. W związku z tym poszukuje różnych historycznych zdobyczy.

Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy obejmuje dawny pałac rodziny Lipskich. Wokół znajduje się również park krajobrazowy. W muzeum został przeprowadzony generalny remont. Teraz w planach jest przygotowanie wystawy stałej.

Wystawa stała na piętrze pałacu będzie poruszać temat historii powiatu ostrowskiego, w kontekście etnograficznym, historycznym, archeologicznym. Będziemy także mówić o aspekcie szeroko pojętej kultury i życia społecznego. W związku z tym poszukujemy różnego rodzaju pamiątek. To mogą być fotografie, pocztówki, stare mapy, odznaczenia, czy elementy ubioru lokalnego.

Mówi Sylwia Kucharska, p.o. dyrektora Muzeum w Lewkowie.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek pamiątki i chcą się nimi podzielić, mogą kontaktować się z muzeum  telefonicznie: 721 996 521 lub mailowo: info@muzeumwlewkowie.pl

Wystawa ma być dostępna na początku przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE