lekkoatletki

i

Autor: KS Stal

Mistrzostwa Europy z udziałem ostrowianek

2022-07-04 9:38

Już dzisiaj w Jerozolimie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy u18 z udziałem dwóch zawodniczek KS Stal LA Ostrów Wielkopolski: Olgi Szlachty i Ingi Kanickiej.

Eliminacje w trójskoku rozpoczną się dzisiaj o 18.30 i wystartuje w nich Olga Szlachta, która wczoraj wylądowała na lotnisku w Jerozolimie.

Przez ogromne zamieszanie z podrożą, odwołanym lotem i brakiem miejsc w kolejnych lotach dla całej ekipy, Olga prawdopodobnie będzie musiał radzić sobie w eliminacjach bez swojego Trenera kadrowego Pawła Zdrajkowskiego.

Eliminacje będą więc dla niej ogromnym wyzwaniem - czołowa dwunastka zawodniczek po eliminacjach wystartuje we wtorek w finale Mistrzostw Europy. Olga z rezultatem 12.95m zajmuje piąte miejsce w rankingu europejskim.

Inga Kanicka dzisiaj (poniedziałek) dołączy do koleżanki z kadry, również ze względu na problemy na lotnisku.

Jej bieg eliminacyjny na 200m odbędzie się we wtorek o godzinie 10.25. Ewentualny bieg półfinałowy i finałowy - w środę.

Inga jest też kandydatką do biegania w sztafecie "szwedzkiej"reprezentacji Polski 100-200-300-400. Czas Ingi z tego sezonu 24.41s to 11 wynik w rankingu europejskim.

Dziewczynom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!