szybowce

i

Autor: BŹ

SPORT

Michałków. Mistrzostwa Świata już za kilka dni

2024-07-08 7:27

Większość pilotów już jest w Michałkowie i „testuje” niebo. Od środy rusza obowiązkowe ważenie szybowców. W sobotę rozpoczną się 13. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów, których gospodarzem jest Aeroklub Ostrowski. To jedna z najważniejszych w 2024 roku imprez szybowcowych na świecie. Medialnym partnerem jest Radio Eska.

Do tych mistrzostw Aeroklub Ostrowski przygotowywał się od kilku lat. Ostatnie tygodnie były szczególnie intensywne a już za kilka dni ruszą 13. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów.

- Mamy już około 30 pilotów na lotnisku. Myślę, że we wtorek powinni być już wszyscy – mówi nam szef Aeroklubu Karol Skarżyński. - Uroczyste otwarcie jest zaplanowane na sobotę, 13 lipca na godzinę 18. 00. Wtedy odbędzie się przemarsz sprzed Hali 3mkArena na ostrowski Rynek. No a potem już loty i rywalizacja o medale.

Wśród zawodników oczywiście Polacy. W tym Wiktor Łaciński, wychowanek Aeroklubu Ostrowskiego. Prócz niego: Michał Okoń (Aeroklub Lubelski), Wiktor Czubski (Aeroklub Ziemi Zamojskiej), Tomasz Kurowski (Aeroklub Krakowski), Maciej Kowalski (Aeroklub Kielecki) i Jakub Kaczorowski (Aeroklub Krakowski).

Mistrzostwa potrwają do 27 lipca.

Aby były ważne muszą odbyć się przynajmniej trzy konkurencje. W planach jest 13. I jeśli pogoda dopisze, wszystkie zostaną rozegrane.

Dla widzów najbardziej widowiskowe są starty i przyloty szybowców. Warto wtedy być na podostrowskim lotnisku.

Medialnym partnerem mistrzostw jest Radio Eska.

Quiz. Jedzenie na koloniach w PRL-u. Nie wyjeżdżałeś? Nie licz nawet na 1 punkt!

Pytanie 1 z 10
Na koloniach w PRL-u na śniadanie dzieci jadły: