szybowce

i

Autor: Aeroklub Ostrowski/fb

Szybowce

Michałków. Aeroklub Ostrowski gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów. Zawody w lipcu

2024-02-08 8:00

Najlepsi, młodzi piloci walczyć będą o w tym roku mistrzowskie tytuły na lotnisku w Michałkowie. Aeroklub Ostrowski w lipcu będzie gospodarzem 13. Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów. Przygotowania trwają od kilku lat.

Kilka lat przygotowań i jest!

Aeroklub Ostrowski w tym roku gospodarzem 13. Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów, które zostaną rozegrane w lipcu. To jedna z najważniejszych w 2024 roku imprez szybowcowych na świecie.

Strona mistrzostw już działa. Już zawodnicy i trenerzy mogą się zapisywać, i trochę drużyn już to zrobiło - mówi nam szef aeroklubu Karol Skarżyński. - Cieszymy się na te mistrzostwa, przygotowujemy do nich od kilku lat. Zarówno pod kontem samych zawodów jak i zaplecza. Wyremontowaliśmy toalety na lotnisku, zbudowaliśmy nowe pole namiotowe. Liczymy, że piloci i ich towarzysze będą zadowoleni. Zdajemy sobie sprawę, że w tym czasie cały szybowcowy świat będzie na nas patrzył i nie chcemy nikogo zawieść.

W tym samym czasie co mistrzostwa juniorów – czyli od 13 do 27 lipca – na lotnisku w Michałkowie odbywać się będą 5. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie 13,5 metrowej. Ponad 10 drużyn już się zapisało. Organizatorzy liczą, że w lipcu na ostrowskim lotnisku stawi się około 90 pilotów z całego świata.

Prócz tego w sierpniu w Michałkowie odbędą się 52.Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Standard i klub B oraz zawody Ostrów Glide.

Mówiąc wprost – będzie się działo.

Quiz z wiedzy o społeczeństwie. Na te pytania powinien umieć odpowiedzieć każdy Polak

Pytanie 1 z 8
Szkoła pełni funkcję…?