zgoda

i

Autor: pixabay

Mediacja zamiast procesu? Próbować zawsze warto

2021-10-19 11:19

Każdy spór można zakończyć polubownie. I temu służą sądowe mediacje. Trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji i z takiej formy pomocy można skorzystać także w naszym regionie. Dyżury trwają u wyznaczonych radców. Natomiast od środy do piątku ( 20 - 22.10) wsparcie będzie można uzyskać w Sądzie Okręgowym w Kaliszu.

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu od jutra do piątku między godziną 10.00 a 12.00 będzie można z takiej pomocy skorzystać - telefonicznie.

- Taka mediacja często może zakończyć spór, i nie musi wtedy dojść do procesu - mówi ESCE Edyta Janiszewska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Mediować można w każdej sprawie, zarówno w cywilnej jak i karnej. Taka mediacja - by była ważna - musi zakończyć się ugodą. Jeśli nie ma ugody - sprawa trafia na wokandę.

Rozmawiać zawsze warto. I, jak pokazuje doświadczenie, takie mediacje okazują się bardzo pomocne. Bo kończą konflikty, które już potem nie kuszą toczyć się przed sądem.

Z powodu pandemii - mediacje odbywają się telefonicznie i online.

Od środy do piątku będzie ich "udzielał" sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu Jacek Chmura.

Ale z takiej formy pomocy, bezpłatnie, można też skorzystać u wybranych, wskazanych przez sąd radców. To osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami.

Ich listę znajdziecie TUTAJ : http://www.kalisz.so.gov.pl/miedzynarodowy-dzien-mediacji-tydzien-mediacji,new,mg,1.html,143

Błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów