policja

i

Autor: KWP Poznań

Policjanci wciąż poszukiwani. Trzy wakaty w komendzie w Ostrowie

2021-10-18 10:53

Trójka z 14 już zaczęła służbę. Przyjęcia do policji trwają cały czas. W Powiatowej Komendzie Policji w Ostrowie od początku roku przyjęto 14 nowych funkcjonariuszy, większość z nich wciąż jest jednak na szkoleniach lub na nie czeka. W całej Wielkopolsce jest ponad 300 policyjnych wakatów.

Jednostka w tym roku pożegnała trzech policjantów, którzy odeszli ze służby. I tyle też - na ten moment - ma wakatów.

Mówi komendant policji w Ostrowie Piotr Wilkowski.

Każda osoba, która aplikuje do policji, może zaznaczyć, w której komendzie chce pracować. Jednak jeśli nie będzie w niej etatu, to wtedy kierowany jest do innych garnizonów.

Taka osoba musi mieć nieposzlakowaną opinię, nie może być karana. Musi przejść testy psychologiczne i sprawnościowe. Nie zawsze się to jednak udaje.

Nabór do policji trwa. Dokumenty można składać w komendach powiatowych i komendzie wojewódzkiej w Poznaniu.

Ostrowski garnizon ma 306 etatów. Nie wszystkie są zajęte.

W całej Wielkopolsce - etatów jest 8364.

Wakatów jest ponad 300.

W ostatnich dniach do służby - na terenie województwa -  przyjęto 13 nowych policjantów.

Wśród nich nie ma jednak "nowych" dla Ostrowa.

Jeśli macie ochotę dołączyć do policji to zajrzyjcie TUTAJ : https://ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/informacje/dobor-do-sluzby-w-polic/193947,Rekrutacja-do-Sluzby-w-Policji.html

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE