„Malarstwo” autorskie oprowadzenie po wystawie Janusza Lewandowskiego

i

Autor: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

„Malarstwo” autorskie oprowadzenie po wystawie Janusza Lewandowskiego

2022-01-26 17:47

Oprowadzanie autorskie po wystawie prac Janusza Lewandowskiego pt. „Malarstwo” odbędzie się już jutro (27.01) w galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie również wydawnictwo, w którym znalazły się szkice wykonane przez artystę.

Janusz Lewandowski urodził się w 1958 roku w Kaliszu. Ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego w Częstochowie. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Prowadzi również pracownie rysunku i malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Jest autorem wystaw indywidualnych. Brał także udział w wielu ekspozycjach zbiorowych.

Malarstwo to jest przede wszystkim bazgranie, chlapanie, drapanie, przecieranie. W pejzażu ten kolor gdzieś przez cały czas był. Teraz trzeba pójść w inną stronę. Myślę, że malarstwo ostatnimi czasy jest bardzo opowiadające. Każdy artysta próbuje dorobić do swoich obrazów jakąś teorię, jakiś przekaz. Mnie to kompletnie nie interesuje. Mnie interesuje sama zabawa z materią z malowaniem.

Mówi Janusz Lewandowski.

Wstęp na wydarzenie jest wolny,obowiązują zasady bezpieczeństwa dyktowane obecną sytuacją epidemiczną. Początek o godzinie 19.00.

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
Źródło: „Malarstwo” autorskie oprowadzenie po wystawie Janusza Lewandowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE