powiat

Księga Smaków jedzie do Poznania

2023-11-03 16:32

Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego z szansą na marszałkowską nagrodę. To już drugi tom księgi, która okazała się wielkim sukcesem promocyjnym i wydawniczym. Zawarte w niej przepisy pochodzą głównie od kół gospodyń wiejskich, są proste w przygotowaniu i pięknie podane. Teraz księga została zgłoszona do konkursu marszałka województwa wielkopolskiego jako projekt pro kulturowy i proekologiczny.

Naszym marzeniem było, aby pokazać te koła, przepisy przez pryzmat dziedzictwa kulturowego, regionalnego - mówi Janusz Grzesiak, szef promocji powiatu. Wiele miejscowości ma przepiękne budynki, nie tylko sakralne. Ale też piękne przyrodniczo miejsca, aleje starych drzew. Chcieliśmy spróbować to pokazać, przez pryzmat takich miejsc, a więc nie tylko przepisy, ale też wyjść w teren.

ksiega smakow

i

Autor: powiat ostrowski

Księga Smaków to wielki sukces i z dumą, przyjemnością słucham wszystkich pochwał na jej temat. Dobrze, że pochyliliśmy się nad takim tematem, zebraliśmy przepisy w jednym miejscu tworząc historię kulinariów w regionie- dodaje starosta Paweł Rajski. 

ksiega

i

Autor: az

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 7 listopada w Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE