powiat

i

Autor: powiat ostrowski

powiat

Powiat ostrowski świętuje 25 lat samorządu

2023-11-02 9:23

Jest skwer 25-lecia, który powstał przy Armii Krajowej. Będzie też uroczysta gala z udziałem radnych wszystkich kadencji. Tak powiat ostrowski świętuje jubileusz ćwierćwiecza odrodzonego samorządu.

Czas niełatwy, ale też obfitujący w duże zmiany, wielkie inwestycje. Dziś jednak to właśnie samorządy najmocniej odczuwają ekonomiczny kryzys i dokręconą śrubę inflacji.

Mamy sytuację, w której wszystko drożeje, a wpływy z podatków są obcięte - mówi radna powiatowa Sylwia Nowicka. Widać, że samorządom podkręca się śrubę. Te doły samorządu muszą się wykazać dużą wiedzą, inicjatywą i pewnym sprytem skąd brać pieniądze na to wszystko. Bo z jednej strony mamy rozbuchane inwestycje, do których przyzwyczailiśmy mieszkańców. Z drugiej mocno obcięte przychody z PIT-ów i CIT-ów.  Gospodarowanie w tej sytuacji wydaje mi się równie trudne jak na początku, czyli 25 lat temu. Tamci samorządowcy borykać się musieli z podobnymi problemami, z naporem oczekiwań mieszkańców i brakiem pieniędzy. Spina nas taka klamra, bo jesteśmy w tej samej sytuacji. Ale mam nadzieję, że będzie lepiej.

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Uroczysta gala z okazji 25-lecia powiatu ostrowskiego zaplanowana jest na 9 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE