kpr

i

Autor: az

KPR OSTROVIA ostro trenuje. Przed nimi ważny mecz [POSŁUCHAJ]

2022-11-30 13:58

W piątek najważniejsze starcie sezonu. Drużyna KPR Ostrovia zagra z Łomżą Industria Kielce. Zawodnicy szykują się do starcia i intensywnie ćwiczą.

Trenują nie tylko na boisku, ale również w sali fizjoterapeutycznej, gdzie specjalnie dla nich przygotowano program siłowy, wytrzymałościowy i też ściągnięto najnowocześniejszy sprzęt.

To narzędzie, które służy do RTS- czyli return to sport, powrotu do sportu po kontuzji - mówi Mateusz Zwierz, szef ośrodka i trener przygotowania motorycznego. Mamy dzięki temu konkretne dane jeśli chodzi o siłę i stabilizacje, o przenoszenie ciężaru. Jeśli na przykład mamy zawodnika, który odniósł kontuzje kolana, możemy poszczególne mieście otaczające staw kolanowy zbadać pod względem siły i wytrzymałości. Ale też jak obciąża nogi, bo potem będzie ważne przy przysiadach czy zeskokach.

KPR trenuje - mówi Mateusz Zwierz, trener przygotowania motorycznego

Współpracujemy już 4 rok, odkąd jestem trenerem z Rafałem Stępniakiem. To ma na pewno duże znaczenie dla zawodników- to przede wszystkim prewencja przed urazami w czym ma udział opieka Mateusza Zwierza i Wojtka Lewandowskiego – mówi trener Maciej Nowakowski. Jesteśmy zaopiekowani, a jeszcze rok temu ten program przygotowawczy wyglądał zupełnie inaczej, gdy byliśmy w 1 lidze. Teraz musieli smy podejść w inny sposób. Mateusz przygotował dla zawodników inny plan i od lipca jesteśmy pod jego opieką. Mają rozpisane zajęcia nie tylko przed meczem, ale też na dłuższe przerwy pomiędzy. Po głosach zawodników wiemy, że to idzie w dobrym kierunku.

KPR trenuje- mówi Maciej Nowakowski, trener drużyny
kpr

i

Autor: fb KPR

Dla części zawodników to pierwszy sezon. Niektórzy, jak skrzydłowy Bartłomiej Tomczak, w takim reżimie pracują od dawna.W takim tygodniu meczowym spotykamy się tutaj. Trener Mateusz Zwierz przygotowuje nam specjalne program. Wiadomo, że we wtorki mamy trochę mocniejszą siłownię, żeby odbudować to co straciliśmy na meczach. Natomiast w czwartki typowo dynamicznie, żeby przygotować się pod kolejny mecz. 

KPR trenuje - mówi Bartłomiej Tomczak, skrzydłowy drużyny
kpr

i

Autor: az

Drużynie na meczach i treningach towarzyszy fizjoterapeuta Wojtek Lewandowski. Jestem obecny na każdym treningu i meczu. Skupiamy się głównie na prewencji i do tego mamy też różne sprzęty. Mamy zabiegi zimnolecznictwa, z którego zawodnicy korzystają głównie po treningach, do tego mankiety kompresyjne. Działamy na wielu płaszczyznach, bo to zabiegi, terapia manualna, odpowiednia suplementacja. Skupiamy się na tym, żeby byli dobrze nawodnieni, bo to eliminuje ryzyko kontuzji.

KPR trenuje- mówi fizjoterapeuta drużyny Wojciech Lewandowski

A najbliższy mecz już w piątek 2 grudnia. KPR na swoim terenie w Arenie Ostrów spotka się z Łomżą Industria Kielce.  Partnerem medialnym ostrowskich szczypiornistów jest Radio Eska.

kpr

i

Autor: fb KPR