policja

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski/ fb

Koniec wakacji. Więcej policyjnych patroli na drogach! A od jutra przy szkołach

2021-08-31 11:41

Brawura, pośpiech, wymuszanie pierwszeństwa - to główne przyczyny wypadków - przypomina policja i apeluje o czujność i mądrość za kierownicą. Koniec wakacji to większy ruch na drogach, a więc i więcej patroli. Policjanci pojawią się także przy szkołach, by zadbać o bezpieczeństwo, szczególnie najmłodszych.

Nowy rok szkolny - i to już standardowe zadania policji  -oznacza, że  wraz z uczniami do szkół - a na razie przed nie - wracają policjanci.

Pierwsze dni września - to wzmożone działania skierowane na bezpieczeństwo młodych ludzi. I kontrola kierowców.

Więcej patroli jest już od kilku dni - końcówka wakacji to zawsze większy ruch i - niestety - więcej wypadków i kolizji.

Mówi rzecznik komendy w Ostrowie Wielkopolskim - Małgorzata MICHAŚ.

Policjanci kontrolują nie tylko trzeźwość i prędkość. Ale także stan techniczny samochodów. Każdego dnia policjanci jeżdżą do wypadków i kolizji. Niestety nie ma praktycznie dnia, by zdarzenia nie doszło. Winna jest najczęściej brawura i nieustąpienie pierwszeństwa. Niestety mocno zapełniła się interaktywna mapa wypadków drogowych, która widnieje  na stronie internetowej każdej komendy policji. Od początku wakacji wypadków ze skutkiem śmiertelnym było prawie 400.

Trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie przy przejściach dla pieszych.

Od czerwca to pieszy ma pierwszeństwo, ale to też nie oznacza, że może on na pasy wbiec. Nie może też wchodzić na pasy wpatrzony w telefon komórkowy.

Policja apelują o mądrą i bezpieczną jazdę.

Jednocześnie zaznacza, że wobec kierowców - a także pieszych czy rowerzystów - nie będzie litości. Jeśli będzie łamanie prawa, będą mandaty.

Policyjną mapę wypadków znajdziecie TUTAJ :

https://ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/mapa-wypadkow-drogowych/220487,Policyjna-mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-Wakacje-2021.html

Jak już na dobre ruszą lekcje, do szkół ruszą też funkcjonariusze, by prowadzić zajęcia poświęcone bezpieczeństwu, zarówno na drodze jak i w domu.

Huragan spustoszył Luizjanę