piknik

i

Autor: mraj

zdrowie

Kolejny piknik SOBOTA DLA ZDROWIA już 16 września

2023-09-05 9:40

Bezpłatne porady, badania i wspólna zabawa. Przed nami kolejny piknik zdrowotny - nad zalewem Szałe pod Kaliszem. 16 września będzie można skorzystać m.in. z badania wzroku czy płuc. Piknik SOBOTA DLA ZDROWIA poleca Radio Eska.

Będzie można uratować misia. Ale trzeba go będzie wziąć ze sobą i na nim nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Ratowanie misia to jedna z atrakcji kolejnego pikniku zdrowotnego, który 16 września odbędzie się nad Zalewem Szałe pod Kaliszem. Program festynu to jednak przede wszystkim bezpłatne badania i porady lekarskie.

Chodzi o profilaktykę, która jest podstawą dla naszego zdrowia - mówi nam organizator Grzegorz Nawrocki, prezes Fundacji SZPITAL WOLICA.

Będą badania krwi, będzie spirometria, będzie USG i Rentgen płuc, będą lekarze specjaliści od chorób płuc, z którymi będzie można porozmawiać, poradzić się – mówi Grzegorz Nawrocki. - Profilaktyka to podstawa. W ubiegłym roku było kilka sytuacji, kiedy okazało się, że coś złego dzieje się ze zdrowiem i w porę można była zareagować. W dwóch przypadkach natychmiastowo podjęto leczenie. Choć chorzy nie mieli jakiś dramatycznych objawów. Badanie wykazało jednak, że coś złego w płucach się dzieje. Nie chcemy tutaj straszyć, ale właśnie pokazać, że takie działanie prewencyjne ma sens i może – dosłownie - uratować nam życie i zdrowie.

Oczywiście w programie pikniku także gry i zabawy, smaczne ciasto i kawa.

Wszystko w sobotę 16 września na terenie OSRiRu w Szałe od 11.00 do 17.00.

Poleca Radio Eska.

Quiz. Czy potrafisz czytać ludzkie emocje?

Pytanie 1 z 8
Kiedy ktoś mówi Ci: "zostaw mnie w spokoju", to co robisz?
Źródło: Kolejny piknik SOBOTA DLA ZDROWIA już 16 września
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE