piknik

i

Autor: mraj

zdrowie

Kolejny piknik SOBOTA DLA ZDROWIA już 16 września

2023-09-05 9:40

Bezpłatne porady, badania i wspólna zabawa. Przed nami kolejny piknik zdrowotny - nad zalewem Szałe pod Kaliszem. 16 września będzie można skorzystać m.in. z badania wzroku czy płuc. Piknik SOBOTA DLA ZDROWIA poleca Radio Eska.

Będzie można uratować misia. Ale trzeba go będzie wziąć ze sobą i na nim nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Ratowanie misia to jedna z atrakcji kolejnego pikniku zdrowotnego, który 16 września odbędzie się nad Zalewem Szałe pod Kaliszem. Program festynu to jednak przede wszystkim bezpłatne badania i porady lekarskie.

Chodzi o profilaktykę, która jest podstawą dla naszego zdrowia - mówi nam organizator Grzegorz Nawrocki, prezes Fundacji SZPITAL WOLICA.

Będą badania krwi, będzie spirometria, będzie USG i Rentgen płuc, będą lekarze specjaliści od chorób płuc, z którymi będzie można porozmawiać, poradzić się – mówi Grzegorz Nawrocki. - Profilaktyka to podstawa. W ubiegłym roku było kilka sytuacji, kiedy okazało się, że coś złego dzieje się ze zdrowiem i w porę można była zareagować. W dwóch przypadkach natychmiastowo podjęto leczenie. Choć chorzy nie mieli jakiś dramatycznych objawów. Badanie wykazało jednak, że coś złego w płucach się dzieje. Nie chcemy tutaj straszyć, ale właśnie pokazać, że takie działanie prewencyjne ma sens i może – dosłownie - uratować nam życie i zdrowie.

Oczywiście w programie pikniku także gry i zabawy, smaczne ciasto i kawa.

Wszystko w sobotę 16 września na terenie OSRiRu w Szałe od 11.00 do 17.00.

Poleca Radio Eska.

Quiz. Czy potrafisz czytać ludzkie emocje?

Pytanie 1 z 8
Kiedy ktoś mówi Ci: "zostaw mnie w spokoju", to co robisz?
Źródło: Kolejny piknik SOBOTA DLA ZDROWIA już 16 września