powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Kolejna pomoc z powiatu Sonnenberg dla uchodźców z Ukrainy

2022-05-27 12:38

Lodówki, pralki, mikrofale, a oprócz tego zabawki dla najmłodszych. To dary zebrane w niemieckim powiecie Sonnenberg. Przyjechały do Ostrowa z przeznaczeniem dla uchodźców z Ukrainy. To drugi konwój z pomocą, jaki przygotował partnerski powiat.

Kilka tygodni temu przywieźli ponad 6 ton różnego rodzaju sprzętu, odzieży, środków medycznych. Teraz też przyjechali z bardzo konkretnym wsparciem, bo dla uchodźców potrzebne są lodówki, pralki, mikrofale i kilkadziesiąt sztuk takiego nowego sprzętu przygotowano - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. 

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Bardzo się cieszę, że mogę wspierać wasz powiat i uchodźców w ich potrzebach. Wszystkie dary były zebrane z pomocą mieszkańców powiatu i przy wsparciu organizacji charytatywnych - mówi wicestarosta powiatu Sonnenberg Jurgen Koepper. 

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Gdy tylko powiedziałem kolegom, że jest taka potrzeba pomocy powiatowi ostrowskiemu we wspieraniu uciekinierów, wszyscy się zgłosili. Dzięki temu wsparciu udało nam się kupić pralki - mówi Andreas Flemming, szef sieci ratownictwa medycznego. 

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Wszystkie dary trafią do domu polsko-ukraińskiego oraz do prywatnych domów, w których przyjęto uchodźców. Lista takich potrzeb powstała od razu wraz z otwarciem magazynu w dawnym kinie Komeda - mówi Szymon Matyśkiewicz, koordynator. Na a podstawie tej listy udało się zaproponować konkretną pomoc, właśnie sprzętu AGD potrzebnego w domach. Lista potrzeb w ogóle jest bardzo długa, ale akurat dziś tą jedną udaje się zamknąć, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE