powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Kolejna pomoc z powiatu Sonnenberg dla uchodźców z Ukrainy

2022-05-27 12:38

Lodówki, pralki, mikrofale, a oprócz tego zabawki dla najmłodszych. To dary zebrane w niemieckim powiecie Sonnenberg. Przyjechały do Ostrowa z przeznaczeniem dla uchodźców z Ukrainy. To drugi konwój z pomocą, jaki przygotował partnerski powiat.

Kilka tygodni temu przywieźli ponad 6 ton różnego rodzaju sprzętu, odzieży, środków medycznych. Teraz też przyjechali z bardzo konkretnym wsparciem, bo dla uchodźców potrzebne są lodówki, pralki, mikrofale i kilkadziesiąt sztuk takiego nowego sprzętu przygotowano - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. 

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Bardzo się cieszę, że mogę wspierać wasz powiat i uchodźców w ich potrzebach. Wszystkie dary były zebrane z pomocą mieszkańców powiatu i przy wsparciu organizacji charytatywnych - mówi wicestarosta powiatu Sonnenberg Jurgen Koepper. 

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Gdy tylko powiedziałem kolegom, że jest taka potrzeba pomocy powiatowi ostrowskiemu we wspieraniu uciekinierów, wszyscy się zgłosili. Dzięki temu wsparciu udało nam się kupić pralki - mówi Andreas Flemming, szef sieci ratownictwa medycznego. 

powiat

i

Autor: powiat ostrowski

Wszystkie dary trafią do domu polsko-ukraińskiego oraz do prywatnych domów, w których przyjęto uchodźców. Lista takich potrzeb powstała od razu wraz z otwarciem magazynu w dawnym kinie Komeda - mówi Szymon Matyśkiewicz, koordynator. Na a podstawie tej listy udało się zaproponować konkretną pomoc, właśnie sprzętu AGD potrzebnego w domach. Lista potrzeb w ogóle jest bardzo długa, ale akurat dziś tą jedną udaje się zamknąć, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.