kobyla góra

i

Autor: OSP Kobyla Góra/fb

Sprawa kryminalna

Kobyla Góra. Matka była poczytalna? Potrzebne dodatkowe badania oskarżonej o zabójstwo córek

2023-09-22 12:55

Potrzebna dłuższa obserwacja psychiatryczna i analiza stanu zdrowia 47-latki z Kobylej Góry, która jest podejrzana o zabicie dwóch córek w kwietniu tego roku. Ta tragedia wstrząsnęła Polską. Dwie dziewczynki znalazł ich ojciec i mąż podejrzanej. Kobiecie grozi dożywocie.

Pierwsze badania, przeprowadzone wkrótce po zdarzeniu nie pozwoliły na kategoryczną ocenę zdrowia kobiety. Dlatego, na wniosek prokuratury, za zgodą sądu, została skierowana na czterotygodniową obserwację psychiatryczną. Jednak i tutaj biegłym nie udało się ustalić stanu zdrowia kobiety - stąd wniosek o przedłużenie obserwacji.

Biegli wskazali na brak możliwości wydania kategorycznej opinii co do stanu zdrowia psychicznego kobiety. Uznali, że zachodzi konieczność pogłębienia tych badań. I zawnioskowali o przedłużenie obserwacji. Dlatego prokurator prowadzący śledztwo przygotowuje teraz wniosek do sądu o skierowanie podejrzanej na dłuższą obserwację. W ciągu najbliższych tygodni powinna zapaść prawomocna decyzja z tej sprawie. I wtedy podejrzana ponownie trafi na obserwację psychiatryczną.

Mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie i dodaje, że opinia biegłych psychiatrów jest w tym śledztwie kluczowa.

Ta opinia jest w śledztwie kluczowa, bowiem determinuje dalsze czynności prokuratury, decyduje o tym, czy podejrzana będzie mogła brać udział w dalszym postępowaniu. Czy możliwe będzie skierowanie aktu oskarżenia, a potem prowadzenie procesu przed sądem, czy prokurator będzie musiał postępowanie umorzyć i skierować do sądu wniosek o umieszczenie kobiety w placówce dla osób chorych psychicznie.

Sekcja zwłok wykazała, że starsza córka zgięła od ciosów nożem. Młodsza została uduszona. Ich matka próbowała popełnić samobójstwo, ale została uratowana.

Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do winy. Cały czas jest aresztowana.

Kobiecie grozi dożywocie.

QUIZ. Czy umiesz zapewnić sobie szczęście?

Pytanie 1 z 12
Czy kiedykolwiek udało Ci się znaleźć czterolistną koniczynę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE