SPORT

2023-04-05 10:42

Legia Warszawa melduje się w finale Fortuna Pucharu Polski. Wczoraj (04.04) drużyna ze stolicy pokonała KKS Kalisz 1:0 w półfinale Pucharu Polski. Jedynego gola zdobył Igor Strzałek już w 2 minucie spotkania.

Dla Kalisza to koniec marzeń o finale Pucharu Polski. Ale walka była do ostatniego gwizdka. Wczoraj Duma Kalisza zdecydowanie dominowała w drugiej połowie spotkania, zabrakło jedynie odrobiny szczęścia.

Walczyliśmy do ostatniej minuty o to, żeby wygrać ten mecz. Była fantastyczna druga połowa. Uważam, że zdecydowanie byliśmy lepszym zespołem w tej drugiej połowie. Szkoda tylko, że nic nie chciało wpaść do bramki rywala, ale ja jako trener jestem dumny z moich podopiecznych. Chłopcy zasługują na szacunek całego miasta. Mimo, że nie wygraliśmy to ludzie gratulowali nam postawy. Uważają, że byliśmy zespołem lepszym i nie zasłużyliśmy na porażkę - mówi Bartosz Tarachulski, trener piłkarzy z Kalisza

Wynik meczu cieszył Warszawę, ale trener Legii nie do końca był zadowolony z gry swoich zawodników.

Jestem szczęśliwy i usatysfakcjonowany wynikiem, ale nie był to nasz najlepszy dzień. Nie graliśmy tak, jak sobie to założyliśmy i nie pokazaliśmy naszej dyspozycji, takiej jaką pokazaliśmy w meczu z Rakowem Częstochowa – mówi   Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa

Dziś (05.04) Legia pozna rywala, z którym zmierzy się podczas Finału Pucharu Polski. Ten odbędzie się 2 maja.​Drużyna z Kalisza podczas rozgrywek pokazała, że potrafi rywalizować z najlepszymi. Z Pucharu Polski, przypomnimy, wyeliminowała m.in. Śląsk Wrocław. Medialnie KKS Kalisz wspiera Radio Eska.​

QUIZ. Przysłowia z nazwami miesięcy. Znajdź brakujące wyrazy. Bijemy brawo już za 9/12

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?
Źródło: KKS Kalisz walczył do ostatniego gwizdka, ale to Legia Warszawa melduje się w finale Pucharu Polski