Kalisz: kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji!

i

Autor: M.Rajewska

Kalisz: kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji!

2021-09-30 15:02

To plaga, z którą mimo wieloletniej walki, wciąż nie udaje się wygrać. Pijani kierowcy ciągle są zagrożeniem na drogach w regionie. W ręce kaliskiej drogówki w ciągu zaledwie kilku godzin wpadło trzech nietrzeźwych. A rekordzista 45-latek z Ostrowa miał prawie trzy promile w organizmie.

Mimo kar i apeli pijani kierowcy wciąż wyjeżdżają na drogi. Od początku tego roku kaliscy policjanci zatrzymali 200 nietrzeźwych kierowców. Tylko jednego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadło trzech.

Pierwszym z nich był 27-latek, który kierował audi. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Drugim z nieodpowiedzialnych kierowców był kierowca volkswagena. 59-latek miał ponad  promil alkoholu w organizmie. Niestety niechlubnym rekordzistą tego dnia był 45-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci ten mężczyzna, również miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mówi Anna Jaworska- Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Policjanci apelują, widząc osobę nietrzeźwą, która próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy!

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia. Jazda po alkoholu z sądowym zakazem to od 3 miesięcy do 5 lat za kratkami.

Źródło: Kalisz: kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji!