piłka ręczna

i

Autor: Enegra MKS Kalisz/fb

SPORT

Kalisz będzie gospodarzem finałów Orlen Pucharu Polski!

2023-06-06 7:12

Przez najbliższe 3 lata Kalisz będzie gospodarzem finałów Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet. ​ Miasto i miejscowy klub MKS Kalisz podpisali właśnie umowę z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Finał będzie miał nową formułę.

Kalisz stawia na piłkę ręczną! Choć miejscowa drużyna w ostatnim sezonie miała sporo kłopotów i więcej porażek niż zwycięstw w lidze - to miasto i klub ENERGA MKS Kalisz nie odpuszczają i chcą, by właśnie najstarsze miasto w Polsce kojarzyło się z piłką ręczną na najwyższym poziomie.

W minioną sobotę - tuż przed - rozgrywanym właśnie w Kaliszu w Arenie - finałem minionego sezonu Superligi podpisana została umowa, na mocy której to właśnie Kalisz organizować będzie w najbliższych latach finał Orlen Pucharu Polski.

Finał będzie miał nową formułę.

Do najważniejszego etapu rozgrywek ORLEN Pucharu Polski awansują po cztery drużyny żeńskie i męskie a zwycięzcę tych rozgrywek wyłoni formuła Final Four.

Kalisz finał organizować będzie jako jedno kilkudniowe wydarzenie.

Kalisz, to bez wątpienia kolebka polskiego szczypiorniaka. To tu w 1917 r. w miejscowości Szczypiorno rozegrano pierwszy mecz piłki ręcznej, i właśnie w Wielkopolsce narodziła się nasza dyscyplina. Dziś Kalisz to mocny ośrodek na mapie polskiego szczypiorniaka. W PGNiG Superlidze miasto reprezentuje MKS Energa Kalisz. W maju 2022 r. Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił dwie nowe placówki Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP dedykowane dziewczynkom. Jedna z nich rozpoczęła swoje szkolenie w Kaliszu. Od nowego sezonu w PGNiG Superlidze kobiet pojawi się kobiecy zespół piłki ręcznej SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. Do klubów superligowych i SMS ZPRP Kalisz dołącza również Final Four ORLEN Puchar Polski.

Czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Obecnie w najwyższej lidze grają dwa zespoły z regionu: MKS Kalisz i Arged ReBUD KPR Ostrovia.

Medialnym partnerem drużyny z Ostrowa jest RADIO ESKA.

Źródło: Kalisz będzie gospodarzem finałów Orlen Pucharu Polski!