inteligentne lustro

i

Autor: fb ZST

Inteligentne lustro - zawiąż krawat, sprawdź pogodę

2022-05-01 18:22

Lustereczko powiedz przecie…. Tylko bajka? Już nie. A to za sprawą uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie, którzy skonstruowali inteligentne lustro. Malujesz rzęsy i jednocześnie czytasz maile. Wiążesz krawat i sprawdzasz pogodę. Wszystko w „magicznym” lustrze.

Ma przede wszystkim zaoszczędzić nam poranny czas przygotowań do wyjścia- mówią Wiktor Dembny, Szymon Marciniak i Sebastian Dolata. Inteligentne lustro ma możliwość wyświetlania czegoś na sobie. W naszym przypadku to godzina, pogoda, maile, posty z instagrama, kalendarz, cytaty. Możemy nim robić sobie zdjęcia, puszczać muzykę, bo lustro podłączone jest do spotify. 

inteligentne lustro

i

Autor: powiat ostrowski

Lustro można zaprogramować na różne funkcje, w zależności od potrzeb. Projekt można rozwinąć jako rozwiązanie w firmach, aby dysponować zadaniami dla pracowników, przydzielać im prace. Podchodzą do lustra, które skanuje im twarz i pokazuje zadania na dziś, maile od szefa, ile brakuje do premii. Podczas panelu z ekspertami w konkursie było wyrażone zainteresowanie, aby zastąpić takim lustrem klasyczne karty pracy - dodają twórcy. 

Inteligentne lustro jest jednym z projektów, jakie w tym roku zostały nagrodzone TECHNOGRANTAMI – nagrodami powiatu ostrowskiego dla młodych wynalazców.

inteligentne lustro

i

Autor: powiat ostrowski