ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda

Festiwal Filmowy - czas start

2022-05-27 11:25

To już w niedzielę – kinomaniacy na start. W Ostrowie rozpoczyna się Festiwal Filmowy imienia Komedy. W programie 7 filmów konkursowych, spotkania z kompozytorami i reżyserami, pokazy dodatkowe.

I prawdziwe rarytasy, jak polska premiera dokumentu o Ennio Morricone czy spotkanie z długo oczekiwanym w Ostrowie Januszem Gajosem. A zaczynamy w niedzielę od wystawy plakatów filmowych z pracowni Homework. Wieczorem projekcja filmu "Jazz outsider" w reżyserii Janusza Majewskiego i spotkanie z twórcą.

ff 22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda Janusz Majewski

Będzie Janusz Majewski, maestro Majewski. Najstarszy dziś czynny, polski reżyser, laureat niezliczonej liczby nagród i filmów. Bo to on jest twórcą „CK Dezerterów”, „Zaklętych rewirów”, czy serialu „Królowa Bona” - mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu. Janusz Majewski nakręcił znakomity film "Jazz outsider", opowieść o polskich jazzmanach. Wystąpili w nim między innymi Tomasz Namysłowski i Michał Urbaniak. Majewski był pierwszym reżyserem, który w latach `60 filmował jazz. 

ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda

Festiwal potrwa do 4 czerwca. Szczegółowy program znajdziecie na eska. pl i na fb profilu Grand Prix Komeda. Partnerem medialnym jest Radio Eska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE