szpital

i

Autor: BŹ

Dziewczynka ma się dobrze. Ruszyły procedury prawne względem maluszka znalezionego w OKNIE ŻYCIA w Ostrowie

2021-04-06 14:23

Dziewczyna ma około tygodnia, jest w dobrym stanie, najbliższy czas spędzie jednak w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim na obserwacji - informuje rzecznik placówki Adam Stangret. ​A chodzi o dziecko znalezione w Wielkanocny Poniedziałek w OKNIE ŻYCIA w Ostrowie. To znajduje się na budynku Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Wczoraj znalazły w nim noworodka. [POSŁUCHAJ]

Dziecko trafiło do szpitala, bo takie są procedury. 

- Ma się dobrze, waży niespełna 4 kilogramy, mierzy 55 cm - mówi Adam Stangret.

Dziecko było dobrze ogrzane, w stanie dobrym trafiło do szpitala. I tak jest obecnie. Oczywiście zostało przebadane, na chwilę obecną nie mamy sygnałów by dziecko miało jakieś choroby. Jak mówią neonatolodzy z naszego oddziału - dziewczyna nie urodziła się wczoraj, ale kilka dni temu, pięć, może siedem. Ale na ten "wiek" jest prawidłowo ukształtowana. Waży niespełna osiem kilogramów.

Cały czas jednak jest i będzie jeszcze na obserwacji. Jednocześnie ruszyły wszystkie procedury prawne względem dziecka. Na ten moment trudno jest powiedzieć, jak długo w szpitalu zostanie.

Dziecko jest w dobrym stanie - mówi Adam Stangret, rzecznik szpitala w Ostrowie

Z tego co udało nam się ustalić, przy dziewczynce nie było żadnych rzeczy osobistych czy listu.

O losie dziecka zdecyduje Sąd Rodzinny.

Zgodnie z prawem w Oknie Życia dziecko można bezpiecznie zostawić, ale matka ma jeszcze kilka tygodni by zmienić zdanie i po dziecko wrócić. Bez konsekwencji prawnych. Musi jednak udowodnić to, że jest jego mamą.

W Polsce działa blisko 70 takich miejsce. W naszym regionie - w Ostrowie, Kaliszu i Ostrzeszowie.

Raport z anteny, 06.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE