kaplica

i

Autor: DS

Broniszewice

Dominikanki postawiły kaplicę przy Domu Chłopaków. Ma służyć wszystkim

2023-09-04 11:16

Kaplica przy Domu Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem poświęcona przez Prymasa Polski. Służyć ma wszystkim, nie tylko mieszkańcom placówki.

Świątynia powstała dzięki ofiarności wielu darczyńców. Ma być miejsce nie tylko dla chłopaków z Broniszewic, ale także dla wszystkich innych dzieci z niepełnosprawnościami. Patronem kaplicy jest Święta Rodzina - mówi siostra Eliza Myk.

Ogromna wdzięczność nasza dla wszystkich dobroczyńców, którzy nie wyśmiali tego pomysłu, tej potrzeby chłopaków, że oni kochają się modlić, że tu się czują bardzo dobrze. I nas wsparli i to jest niesamowite. Ale w trakcie powstawania tej świątyni, to co dla mnie jest cudowne, oprócz wystroju pięknego, takiego skromnego i przez to pięknego powstał taki zamysł od rodziców dzieci z niepełnosprawnościami wyrazili, że będzie to piękne miejsce właśnie dla nich, dla opiekunów i dzieci  niepełnosprawnością.

Kaplica jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, także dla tych leżących.

Świątynie konsekrował i uroczyście poświęcił Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

kaplica

i

Autor: DS

Quiz. Seksbomby PRL

Pytanie 1 z 12
Była nazywana polską Brigitte Bardot. O kogo chodzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE