pożar hotelu

i

Autor: Straż Pożarna Ostrów

Dlaczego hotel się palił? Ustala prokurator

2022-01-28 10:48

Budynek nie zostanie rozebrany, ale dwie kondygnacje zostały wyłączone z użytkowania. Trwa ustalenie przyczyn pożaru hotelu w Ostrowie Wielkopolskim. Dokładnie tydzień temu zapaliło się poddasze. A ogień gasiło przez kilka godzin 60 strażaków.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowie Wielkopolski wydał zgodę na użytkowanie budynku, w części, która nie ucierpiała od ognia.

Spaliła się we frontowej części więźba dachowa, na fragmencie budynku -  mówi powiatowy inspektor budowlany w Ostrowie Jerzy Woźniak.  Akacja gaśnicza spowodowała też zalanie pomieszczeń poniżej. Z użytkowania zostanie wyłączona tylko ta część, która uległa spaleniu i zalaniu. To nie będzie przeszkadzało w prowadzeniu działalność w pozostałej części hotelu

Powołany już został biegły, który ma pomóc w ustaleniu szczegółów pożaru.

Dodaje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu przeprowadzono dokładne oględziny. Był też tam biegły z zakresu pożarnictwa. Teraz czekamy na jego wstępną opinię. I prowadzimy dalsze czynności. Są przesłuchiwani świadkowie.

Do pożaru doszło dokładnie przed tygodniem. Pożar strawił dach zabytkowego budynku. W nocy ewakuowano 33 gości i pracownika. Dwie osoby podtruły się dymem.

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną powstania ognia.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE