opieka medyczna

i

Autor: pixabay

Co z opieką medyczną dla uchodźców w Ostrowie?

2022-05-16 11:35

Kłopoty z podstawową opieką medyczną dla uchodźców z Ukrainy w Ostrowie. To zgłosiła w swojej interpelacji na sesji powiatowej radna Sylwia Nowicka. Na co dzień z racji urzędowej funkcji zajmuje się stroną formalną funkcjonowania Domu Polsko-Ukraińskiego.

O ile nie problemu z nagłymi przypadkami, które trafiają do szpitala, to przychodnie rodzinne coraz częściej wydłużają terminy przyjęcia chorych z Ukrainy.

Chcemy sprawdzić jak wyglądałoby przejęcie tych chorych przez wieczorynkę w szpitalu - mówi radna Sylwia Nowicka. Próbujemy umawiać i dzieci i dorosłych do przychodni rodzinnych, ale nie wygląda to już tak dobrze jak w początkach marca. Te ponad 1300 peseli dla obywateli Ukrainy, które do tej pory wydaliśmy w ostrowie to ludzie, którzy muszą gdzieś dostać się do lekarzy. 

W powiecie ostrowskim przebywa już obecnie kilka tysięcy uchodźców, głównie kobiet i dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE