szkoła

i

Autor: BŹ

Chcą się uczyć w Ostrowie. Dobry nabór do szkół średnich

2022-07-20 12:59

Pierwsze wyniki już są! Blisko 2800 młodych ludzi chce się uczyć w szkołach średnich powiatu ostrowskiego. To więcej niż miejsc, których jest 2500. Pierwsze oficjalne wyniki pokazują, że blisko 90 % (2428 uczniów) zostało zakwalifikowanych, z czego aż 78 % do swojej wymarzonej szkoły.

Władze powiatu są zadowolone. Nabór okazał się bardzo dobry. Choć nie wszyscy dostali się do szkół, do których aplikowali.

Bardzo cieszy takie zainteresowanie naszymi szkołami - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski. - Szczególnie cieszy to, że prawie 600 osób to ludzie spoza powiatu, a nawet spoza województwa. To znaczy, że nasze szkoły są po prostu dobre. Największym zainteresowaniem cieszyły się szkoły ogólnokształcące, w tym IV LO w Ostrowie. Ale nie tylko. Nie wszyscy się dostali do wymarzonych szkół - i to może smucić, ale ustawodawca daje szansę naboru dodatkowego, który ruszy 3 sierpnia.

Większa liczba chętnych do szkół średnich wynika także z tego, że ósme klasy opuścił tzw. większy rocznik. I dlatego w szkołach średnich powiatu przygotowano miejsca w 70 oddziałach (klasach).

Dla porównania w ubiegłym roku były to 53 oddzialy.

W trakcie naboru liczbę oddziałów w szkołach ponadpodstawowych zwiększono do 75, z czego 29 w liceach: (I, II, III, IV) i 46 w zespołach szkół (ZST, ZSE, ZSU, ZSBE, ZSTE, ZSP CKU Przygodzice).

W sumie dla „pierwszoklasistów” przygotowano 2.512 miejsc.

nabór

i

Autor: powiat ostrowski

Teraz zakwalifikowana młodzież powinna potwierdzić przyjęcie do danej placówki poprzez złożenie oryginałów dokumentów. Zgodnie z harmonogramem naboru dokumenty należy złożyć do 1 sierpnia  do godz. 15:00. Ostateczne wyniki naboru poznamy 2 sierpnia.

W grupie uczniów niezakwalifikowanych znaleźli się także ci, którzy nie dostarczyli wymaganych dokumentów. Znaczną część stanowią tu osoby spoza Powiatu Ostrowskiego, które brały udział równocześnie w naborze w rodzimym powiecie. Osoby niezakwalifikowane mogą wziąć udział w naborze uzupełniającym, który odbędzie się w poszczególnych szkołach w dniach od 3 do 5 sierpnia do godz. 15:00.

Informacje o wolnych miejscach można pozyskać w poszczególnych szkołach.

Ile powinieneś zarabiać? Sprawdź, czy warto iść po podwyżkę!

Pytanie 1 z 9
Ile masz lat?