ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda Janusz Majewski

Bona, dezerterzy i jazz - czyli Janusz Majewski na festiwalu w Ostrowie

2022-05-30 13:08

„Zaklęte rewiry”, „CK Dezerterzy”, "Królowa Bona”, „Ekscentrycy”, „Siedlisko” czy „Czarny mercedes”. To jedynie kilka tytułów, z których możecie znać Janusza Majewskiego. Reżyser był pierwszym gościem Festiwalu Filmowego imienia Komedy, który w niedzielny wieczór rozpoczął się w Ostrowie.

Przyjechał ze swoim filmem dokumentalnym „Jazz outsider”, poświęcony najsłynniejszym polskim jazzmanom. Bo jak sam mówi rola muzyki w filmie jest nie do przecenienia.

To jest bardzo dobra idea tego festiwalu, żeby wyciągnąć zza zasłony kompozytorów i pokazać ich światu- mówi Janusz Majewski.  A muzyka nieraz robi cuda. Podnosi ukryte znaczenia pomaga w opowiedzeniu historii, podkreśla nastrój, klimat filmu. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby nie było muzyki w filmie, chociaż trzeba powiedzieć, że czasem cisza jest jak muzyka. Ale trzeba wiedzieć kiedy jej użyć. 

ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda

A dziś festiwal startuje już o 15.00. Wydarzeniem wieczoru będzie pierwszy w Polsce pokaz filmu „Ennio”. Dokument poświęcony wielkiemu Ennio Morricone premierowo widzowie obejrzą o godzinie 20.00. Szczegółowy rozkład jazdy na fb profilu Grand PRIX KOMEDA, a partnerem medialnym festiwalu jest Radio Eska.

ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda