ff 22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda

Tydzień filmowego i muzycznego świętowania

2022-05-24 19:13

Muzyka przede wszystkim. W niedzielę rozpoczyna się w Ostrowie Festiwal Filmowy imienia Komedy. 7 filmów konkursowych, które walczyć będą o Grand Prix za najlepszą muzykę. Do tego pokazy poza konkursem, liczni goście, spotkania z reżyserami i kompozytorami, koncerty. Czeka nas tydzień wielkich przyjemności.

Ten tydzień w Ostrowie muzyczny i filmowy, wypełniony będzie spotkaniami z twórcami muzyki filmowej. Nie ma drugiego miejsca w Polsce, do którego przyjeżdżałoby tylu wybitnych kompozytorów, nie tylko w tym czasie ale w ogóle - mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu. Będą wszyscy kompozytorzy nominowani do głównej nagrody. Krzysztof Janczak, autor muzyki do filmu „Sonata”. Marcin Masecki, jazzman, który skomponował ścieżkę dźwiękową do „Powrotu do tamtych dni”. Kamil Kryszak, autor muzyki do „Piosenek o miłości”. Marcin Macug i jego „Jakoś to będzie”. Marcin Sucharski i Marta Kondej, autorzy muzyki do filmu ‘Magdalena. 

ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda

Gośćmi specjalnymi będą Magda Umer, Janusz Majewski, Janusz Gajos i Henryk Kuźniak, który otrzyma Grand Prix Komeda za całokształt twórczości. Festiwal Filmowy w Ostrowie potrwa do 4 czerwca. Partnerem medialnym jest Radio Eska.

ff22

i

Autor: fb Grand Prix Komeda