Adam Spychała

i

Autor: Adam Spychała Firefighter/fb

Będziemy mieć Mistrza Świata wśród strażaków? Jest na to szansa! [POSŁUCHAJ]

2022-07-27 12:57

Czy Ostrów będzie miał MISTRZA ŚWIATA w formule FireFit ? Taki apetyt ma młodszy kapitan Adam Spychała z komendy straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, który w tym roku zdobył już osiem tytułów, w tym MISTRZA EUROPY w FireFit w kategorii M30. Teraz przygotowuje się do zawodów, które jesienią odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Będzie to jego "pierwszy raz" w Mistrzostwach Świata. A ma formę i apetyt na tytuł!

Podczas zawodów do pokonania jest tor przeszkód przygotowany specjalnie dla strażaków.

Jest to rywalizacja strażacka, która polega na pokonaniu kilku elementów toru i wykonanie tego w jak najszybszym czasie. Pierwszy z nich to przeniesienie specjalnego pakietu, który waży ok 20 kg., na trzecie piętro wspinalni, która ma około 12 metrów wysokości. Następnie wciągnięcie pakietu na podest wieży, zejście z niej, kolejno - imitacja wyważenia drzwi poprzez uderzenie młotem w sztabę, slalom, przeciągnięcie liny wężowej i ewakuacja manekina ważącego 90 kilogramów. Wszystko w pełnym strażackim stroju, który też lekki nie jest.

Mówi Adam Spłychała, który trenuje przez cały czas.

Sezon rusza zawsze w maju, a kończy się jesienią. Więc przygotowania trwają praktycznie cały rok.

Zaczynam praktycznie w listopadzie i trenuję intensywnie do maja. A potem także, jak sezon trwa - mówi strażak. - Wszystko podzielone jest na etapy, łączy się także z dietą. Ale nie tylko ja trenuję w naszej jednostce. Także koledzy. W grupie zawsze jest raźniej, jest też większa motywacja. Tor przeszkód, który pokonujemy podczas zawodów złożony jest tak naprawdę z sytuacji, które mogą nam się zdarzyć podczas akcji. Więc te moje umiejętności na pewno przydają się w codziennej pracy.

Obecnie młodszy kapitan cel i marzenie ma jedno - październikowe Mistrzostwa Świata w Sandy UTAH w Stanach Zjednoczonych.

Strażak szlifuje formę i zbiera fundusze. I liczy na to, że uda mu się wystartować i wygrać.

Pomoc finansową strażakowi zaoferował powiat ostrowski!

Trzymamy kciuki!

Adam Spychała ma 29 lat. 189 cm wzrostu.

Jest kawalerem :)

Chciałbym pojechać na mistrzostwa do USA - mówi Adam Spychała

Jakim rodzajem czekolady jesteś? Rozwiąż krótki test i sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W szkole jesteś....