szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Będzie nowa geriatria w Ostrowie i nowy oddział paliatywny?

2021-09-30 10:02

Geriatria i oddział opieki paliatywnej z prawdziwego zdarzenia. To kolejny plan rozbudowy szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Powiat, któremu ZZOZ podlega, chce przy budynku głównym, przy ulicy Limanowskiego postawić kolejny i przenieść do niego oddziały geriatryczny i paliatywny z ulicy Wrocławskiej. ​

Prace koncepcyjne już ruszyły. Sama inwestycja będzie realizowana, jak znajdą się pieniądze - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Trzeba mieć marzenia i my mamy kolejne. Być może uda się je spełnić jeszcze w tej kadencji, a być może dopiero później. Ale trzeba być przygotowany, tym bardziej w kontekście szukania dofinansowania z różnych źródeł. Jak pojawi się jakiś konkurs-  to my będziemy gotowi.

Zależy nam, by oddział geriatryczny i oddział opieki paliatywnej były na terenie szpitala głównego. To nie tylko poprawa jakości usług, ale też wymierne oszczędności, bo dowożenie z Wrocławskiej na Limanowskiego pacjentów na badania, to też koszty.

Zdajemy sobie także sprawę z tego, że tego typu opieka specjalistyczna jest i będzie coraz bardziej potrzebna.

Na ten moment ostrowski szpital ma już wyremontowane praktycznie wszystkie oddziały, poza laryngologią. Ostatnie lata to także dobudowa nowego skrzydła i rozbudowa SOR - u.

Nowy budynek dla geriatrii miałby powstać w okolicy oddziału psychiatrycznego i byłby połączony z budynkiem głównym specjalnym łącznikiem. Natomiast szpitalny budynek przy Wrocławskiej w całości zostałby wtedy zaadaptowany na oddział rehabilitacyjny dla dzieci i dorosłych.