ignacy

i

Autor: fb SP9

Edukacja

Bądź jak Ignacy - mówią uczniowie ostrowskiej "dziewiątki"

2023-06-01 16:16

Być jak Ignacy. Ignacy Łukasiewicz, czyli naukowiec, wynalazca. To on jest twarzą ogólnopolskiego programu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. W tym roku do grona młodych naukowców dołączyli uczniowie ostrowskiej „dziewiątki”, którzy założyli własne koło i wystartowali w konkursie o tytuł „Naukowej szkoły roku”.

Ten program trwa cały rok szkolny i jest bardzo intensywny, bo to zajęcia w szkole, ale też wyjazdowe - mówi Maria Gryczka, wicedyrektor szkoły. Mogą się do niego zgłaszać wszystkie klasy szkoły podstawowej, ale w tym roku zdecydowalismy się poprowadzić go właśnie z drugimi klasami. Ten projekt wymaga naprawdę wiele pracy, od obu stron – dzieci i nauczycieli.

Być jak Ignacy - Maria Gryczka
ignacy

i

Autor: fb SP9

Program przygotowały i poprowadziły Weronika Ulichnowska i Wioletta Oscenda. Trzeba było wszystko dostosować do ich poziomu, ale przygotować też tak, by dzieci się zaciekawiły, by chciały więcej – mówi Weronika Ulichnowska. 

Być jak Igncy - Weronika Ulichnowska
ignacy

i

Autor: fb SP9

A o tym jak wypadły eksperymenty mówią: Filip Andrzejewski, Franciszek Skrzypczak, Aleksander Oscenda, Franciszek Krzanowski, Ignacy Małecki i Jan Wawrzyniak:

Być ja Ignacy - dzieci

Wyniki konkurs na Naukową Szkołę Roku poznamy 17 czerwca.

QUIZ. Polskie komedie z lat 90. XX wieku i początku lat 2000. Tylko prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 11
Jak nazywał się taksówkarz z filmu "Kiler" z 1997 roku (główny bohater)?