adam

i

Autor: Ostrowianin Roku

Adam Stangret OSTROWIANINEM ROKU 2021!

2022-04-25 12:39

Adam Stangret Ostrowianinem Roku 2021. Taka jest decyzja kapituły plebiscytu. W tej edycji to właśnie byli jej laureaci - a nie głosy mieszkańców - wybrali osobę, która w ubiegłym roku najbardziej zasłużyła się dla miasta.

Adam Stangret to lekarz, zastępca szefa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie.

Ostatnie dwa lata to przede wszystkim walka z COVID -19 i - m.in. to doceniono w plebiscycie.

Ale nie tylko. Laureat od lat związany jest nie tylko z ostrowskim szpitalem ale i sportem, bo od ponad 20. lat zabezpiecza medycznie mecze piłki ręcznej, koszykówki, czy zawody żużlowe.

Widząc grono kandydatów, osoby bardzo aktywne na różnych polach, nie widziałem siebie w gronie faworytów - mówi Adam Stangret. - To na pewno jest bardzo duży sukces, że dołączyłem do grona osób tak bardzo znanych lokalnie , z dużym dorobkiem życiowym. Nie traktuję tego tytułu jako przyznanego tylko dla mnie, jako osoby, ale jako wyraz uznania dla całego naszego środowiska. Nikt z nas nie pracuje sam, jesteśmy zespołem, dlatego traktuje w tym przypadku siebie, jako osobę przykładową. Traktuję to jako wyróżnienie, czy pewnego rodzaju gratyfikację, dla całego naszego środowiska.

Wydarzeniem KULTURALNYM ROKU 2021 - został - Jubileusz 60 - lecia ostrowskiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, SPORTOWYM - 25 medali mistrzostw Polski lekkoatletów KS Stal Ostrów.

Wydarzeniem GOSPODARCZYM - oddanie Hali Arena Ostrów a SPOŁECZNYM - budowa Dziennego Domu Pobytu przy ul. Raszkowskiej w Ostrowie.

Za MŁODY TALENT uznano lekkoatletkę Olgę Szlachtę.

Była to już 28 edycja, jednego z najstarszych tego typu plebiscytów społecznych w regionie.

W dwóch ostatnich latach, pandemia wymusiła na organizatorach zmianę formuły wydarzenia. W efekcie, była to pierwsza gala po dwuletniej przerwie, a laureatów wybierała kapituła złożona z ostrowian roku z lat poprzednich i organizatorów.

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE