więzienia

i

Autor: pixabay

9 lat więzienia za zgotowanie rodzinie piekła na ziemi! Wyrok jest prawomocny [POSŁUCHAJ]

2021-03-08 9:50

9 lat więzienia dla rodzinnego tyrana spod Kępna, który - przez wiele lat - nie tylko znęcał się nad rodziną ale też wykorzystywał seksualnie córkę. Wyrok jest prawomocny. Zapadł przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi.

Proces przed Sądem Okręgowym w Kaliszu zakończył się we wrześniu ubiegłego roku skazaniem, dziś 47 - letniego mężczyzny, na karę 5 lat więzienia. Z tym orzeczeniem nie zgodził ani prokurator ani obrońca.

Sąd Apelacyjny w Łodzi karę podwyższył - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokurator uznał,  że kara wymierzona przez Sąd Okręgowy w Kaliszu nie stanowi adekwatnej odpowiedzi na przestępstwa, których dopuścił się ten mężczyzna. Dlatego została złożona apelacja. Okazała się skuteczna. Sąd w Łodzi skazał 47 - latka na 9 lat więzienia.

Sąd uwzględnił apelację prokuratury - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna ma także 5 - letni zakaz zbliżania się do swoich ofiar. Ma też zapłacić po 25 tysięcy złotych nawiązki żonie i molestowanej córce.

Sprawa wyszła na jaw w grudniu 2019 roku. Problem w rodzinie zgłosiła opieka społeczna. Okazało się, że od 2010 roku mężczyzną znęcał się nad żoną i dziećmi. A od 2013 krzywdził córkę.

Już podczas śledztwa, ze względu na dramatyczne okoliczności, szczegóły nie było zdradzane.

Wyrok, który zapadł przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi, jest prawomocny.

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE