4. Cross Duathlon za nami! [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

2021-10-04 8:13

Dopisała i pogoda, i konkurencja! Za nami 4. Cross Duathlon imienia Szymona Pieczyńskiego w Wysocku Wielkim 2021. Zawodnicy pokonali blisko 30 kilometrów - 7, 5 biegiem i 20 na rowerze.

Zwycięzca na pokonanie trasy potrzebował godziny, 16 minut i 42 sekund. Został nim Bartosz Bielicki z Milicza. Wśród pań triumfowała Katarzyna Wieczorek z Pleszewa.

Wzorem roku ubiegłego duathlon poświęcony była pamięci - tragicznie zmarłego trzy lata temu triatlonisty z Wysocka - Szymona Pieczyńskiego - mówi Jan Hyhs, jeden z organizatorów i uczestników sportowej rywalizacji.

Trasa nie należała do najłatwiejszych, chwilami było ciężko. Głównie dlatego, że od dawna nie padało i w lesie było bardzo sucho.

Ale bardzo cieszymy się, że znów mogliśmy się spotkać, żeby rywalizować, ale żeby też pamiętać o Szymonie.

To bardzo rodzinne zawody, cieszy nas to coroczne spotkanie - mówi Jan Hyhs

Na starcie stawiło się 94 uczestników z całej Polski.

Było super. Jak zawsze. Nie wyobrażam sobie, by tych zawodów nie było. Bo są naprawdę świetnie przygotowane i mają naprawdę fajną atmosferę. Pogoda dopisała, bo było i słońce, i wiatr. Warto było się zmierzyć z trasą.

Dopisała i pogoda, i konkurencja - mówią uczestnicy zawodów

Medialnym parterem zawodów było Radio ESKA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE